Kampania 1% podatku na rzecz zdolnych dzieci

Kampanię 1% prowadzi Fundacja Prymus z Bukwałdu, która od 2004 roku finansuje stypendia dla zdolnych dzieci z ubogich rodzin w Gminie Dywity (województwo warmińsko-mazurskie). Aby wesprzeć działania Prymusa, można przekazać na jego rzecz 1% swojego podatku. W rozliczeniu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000219132.

Fundacja Prymus jest doświadczoną organizacją. W ciągu sześciu lat od uzyskania statusu OPP wsparcie Prymusa otrzymało blisko 100 utalentowanych dzieci z Gminy Dywity. Misją Fundacji jest zapewnienie dzieciom ze wsi takich samych możliwości na rozwój i edukację, jakie mają dzieci mieszkające w miastach. W tym celu oprócz stypendiów i nagród dla najzdolniejszych, Prymus organizuje dzieciom czas wolny, wypełniając go edukacyjnymi grami, zabawami, wycieczkami oraz różnego rodzaju warsztatami. Na swoje działania Fundacja wydała już prawie 100.000 PLN.

Fundacja działa również na rzecz rozwoju warmińskiej kultury poprzez, m.in., Konkurs Recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej, który ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Prymus opiekuje się również Izbą Pamięci poetki, która mieści się w budynku dawnej szkoły w Brąswałdzie.

Fundacja pozyskuje środki od darczyńców indywidualnych, biznesowych oraz z samorządu. W roku poprzednim ze środków pozyskanych w ramach kampanii 1% Fundacji Prymus udało się przeprowadzić remont Izby Pamięci Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie. W tym roku 1% zostanie przeznaczony na objęcie programem stypendialnym większej liczby dzieci ze szkół podstawowych na terenie Gminy Dywity.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.fundacjaprymus.org.

Kampania „1% podatku dla zdolnych dzieci” potrwa do końca kwietnia, a wszystkie osoby, które nie dokonały jeszcze swoich rocznych rozliczeń PIT’ów gorąco zachęcam do przekazania swojego 1% na rzecz Fundacji Prymus.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: