26 URODZINY WITKACEGO W ZAKOPANEM

Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza na swoje 26 Urodziny, które odbędą się w dniach 25-26 lutego w Zakopanem. W programie, m.in.: koncert zespołu Jarosława Śmietany – znanego na świecie polskiego muzyka jazzowego, spotkanie z prof. Januszem Deglerem – wybitnym znawcą Witkacego oraz wernisaż rzeźb Edwarda Sutora, podhalańskiego artysty.

Koncert Urodzinowy to tradycyjny już punkt teatralnego święta w Zakopanem. W tym roku Urodziny Teatru uświetni występ Jarosława Śmietany z zespołem Super Group oraz wokalistką Z-Star. Jarosław Śmietana jest znanym na świecie polskim gitarzystą i kompozytorem jazzowym. W swojej karierze współpracował z gwiazdami jazzowymi największego formatu. Od lat występuje z całą czołówką polskiej sceny jazzowej. Na program Urodzinowego Koncertu składa się materiał z najnowszej płyty artysty – „Psychedelic – Music Of Jimi Hendrix”. Śmietana to prawdziwy wirtuoz, a koncerty z wykonywanym brawurowo materiałem z płyty, zbierają entuzjastyczne recenzje. Z-Star to pochodząca z Trynidadu, mieszkająca w Londynie czarnoskóra wokalistka, której atrybutem jest potężny głos.

Specjalną urodzinową premierę będzie miała również sztuka Between (RONDO) w reżyserii oraz według scenariusza Andrzeja Dziuka – Dyrektora Teatru Witkacego. Aleksandra Kamińska o treści sztuki: Życie jest sztuką, sztuką trudną do opanowania. Potykamy się, wstajemy, upadamy, walczymy z samymi sobą i z innymi. Często nasze własne demony nie pozwalają nam cieszyć się codziennością. Aż w końcu nagle łapie nas śmierć. Rzadko kiedy mamy w sobie odwagę, o której mówił Witkacy – odwagę przeżycia siebie aż do końca.” W Between zobaczymy: Alicję Dąbrowską, Karolinę Fortunę, Szymona Budzyka, Łukasza Chojętę i Dominika Piejko. Trailer do spektaklu można obejrzeć na kanale YouTube Teatru Witkacego pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=CookHPY1UxM.

Podczas Urodzin swoją premierę będzie miała również Scena Propozycji Aktorskich (SPA). W ramach SPA wystawiony zostanie spektakl według tekstu Wiesława Dymnego „Pieśń nad Pieśniami – ballada o człowieku i miłości” w reżyserii aktora zespołu Witkacego – Krzysztofa Wnuka. To niezwykła ballada o wielkiej przejmującej tęsknocie do miłości, o przemijaniu i roli przypadku w życiu. Reżyser Krzysztof Wnuk tak mówi o sztuce: „Pieśń nad Pieśniami”  to spektakl o radości Życia. O tym, że pomimo kopniaków,  jakich Życie nam nie szczędzi, pięknie jest żyć. O tym, że można, trzeba, należy szukać w Życiu – Miłości. O tym, jak trudno i zarazem pięknie jest znaleźć harmonię w trójkącie Życie – Miłość – Radość. I wreszcie o tym, że ów trójkąt i tak na końcu wypełni Śmierć. Propozycja Krzysztofa Wnuka znakomicie wpisuje się w oryginalność programu artystycznego Teatru im. St. I. Witkiewicza – tj. próbę metaforycznego opisu przypadków ludzkiego – Konkretnego Indywidualnego Istnienia. Sama zaś Scena Propozycji Aktorskich stwarza możliwość rozwoju członkom  zespołu aktorskiego, poprzez autorskie realizacje spektakli z udziałem pozostałych aktorów. W spektaklu występują: Dorota Ficoń, Katarzyna Pietrzyk, Krzysztof Najbor, Dominik Piejko oraz gościnnie Piotr Łakomik.

Na widzów Teatru Witkacego czeka również Wieczór Niespodzianek. „Chwila”, „Problem” i „Mózg Wariata Na Scenie – Ekspedycja” zaskoczą w prawdziwie witkacowskim stylu.

Gościem 26 Urodzin Teatru Witkacego będzie, m.in.: prof. Janusz Degler – jeden z najwybitniejszych polskich witkacologów, „ojciec chrzestny” Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem. Tematem spotkania będą listy, jakie pisał Witkacy do swojej żony w latach 1932-1935.

26 Urodziny Teatru uświetni również wernisaż rzeźb Edwarda Sutora, znanego podhalańskiego artysty.

Rezerwacja karnetów i biletów (wyłącznie telefoniczna) czynna od wtorku (15.02) w godz. 10.00 – 14.00 – pod numerem 662 73 83 83 – Dorota Juchniewicz.

Sprzedaż  biletów i karnetów urodzinowych od 22.02 w Kasie  Teatru – w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr Zamoyskiego, ul. Krupówki 41 w godz. 10.00-14.00.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: